01:00, Bторник, Январь 19, 2021

Блог

Kiekvienas pasaulio regionas išsiskiria ne tik turimais papročiais ar bendromis tradicijomis, tačiau ir ten gyvenančiųjų bendravimu. Tad prieš komunikuojant su kitame krašte gyvenančiaisiais, derėtų įsigilinti į jiems būdingą bendravimo kultūrą: stilių, kreipinius, manierą bei kitas svarbias detales. Tai ne tik padės užmegzti artimesnį ryšį bei suvokti perduodamą žinutę, tačiau ir išgelbės nuo nepageidautinų ir nemalonių situacijų.


Pasisveikinimas

Pradedant nuo pat pradžios, t.y. pasisveikinimo, visose Baltijos šalyse įprasta paspausti ranką ir, palaikant tiesioginį akių kontaktą, nusišypsoti. Šis būdas aktualus tiek vyrų, tiek moterų tarpe, kurie susitinka pirmą kartą arba palaiko dalykiškus, oficialius santykius. Užmezgus glaudesnius ryšius, pasisveikinimas, tikėtina, taps kiek laisvesniu, ir galimai įtrauks apsikabinimą. Bučinys į žandą dažniausiai duodamas tik artimųjų ar labai gerų ir ilgamečių draugų tarpe.


Pažinties užmezgimas

Visose šalyse vertinamas susitikimas akis į akį, nepaisant to, ar jis labiau dalykinis ar neformalus. Jums parodytą dėmesį ir svetingumą reikėtų vertinti ne kaip paviršutinišką mandagumo formą: dažnai tokiu būdu parodoma pagarba, noras megzti glaudesnius ir patikimus santykius. Visgi vertėtų įsidėmėti, jog Baltijos šalyse dominuoja santūrumas bei kuklumas, tad nereikėtų nustebti, jog pirmųjų susitikimų metu šių šalių atstovai kalbės ne tik per daug neatviraudami, bet ir gana tyliai. Nors visada egzistuoja išimčių, dėmesio centre trokštantys būti ir kažkuo besigiriantys laikomi arogantiškais ir nepatikimais. Tai atsispindi ir kūno kalboje: būdinga nesikišti į neseniai sutikto ir mažai pažįstamo žmogaus erdvę. Šis patarimas itin aktualus estų atžvilgiu - nenorint pašnekovo priversti pasijausti nepatogiai, verta įjungti šaltesnį toną bei bendravimo stilių.


Formalios komunikacijos taisyklės

Nors šalyse netrūksta liberalių idėjų, jose egzistuoja gana hierarchinė kultūra, ypatingai kalbant apie verslo pasaulį. Būtent todėl rekomenduojama parodyti pagarbą ir palankumą valdančiųjų pareigas einantiems asmenims. Norint apie save sudaryti geresnį įspūdį, mandagia forma verta užsiminti apie turimą statusą įmonėje ar išsilavinimą. Ne paslaptis, jog skambūs universitetų pavadinimai ar turimas laipsnis šiose valstybėse tikrai vertinimi.


Verta žinoti ruošiantis verslo susitikimui

Nei viena Baltijos šalis nėra garsi dėl itin griežtų taisyklių ar išskirtinio etiketo, tačiau kelių esminių patarimų laikymasis tikrai pagerins tiek susitikimo, tiek santykių kokybę. Vienas jų - kiek įmanoma būkite punktualūs. Vėluoti 5-10 minučių tikrai nėra nuodėmė, tačiau ilgesnis laiko tarpas bus suvokiamas kaip įžūlumas ir kitų gaišinimas, net jei tai nėra ypač oficialus ar svarbus susibūrimas. Susitikimo metu jūsų pasiūlymai ar bendri pasisakymai turėtų būti aiškūs ir glausti, išsakant tiek savo poziciją, tiek parodant susidomėjimą kitų turima. Verslo susitikimams galioja ir aukščiau nurodytos bendrosios bendravimo taisyklės, jų tarpe ir minėtasis santūrumas. Pavyzdžiui, lietuviai dažnu atveju nebus linkę atvirauti net ir turėdami savo nuomonę, ar čia ir dabar sudaryti verslo sandorį - prieš priimant sprendimą būdinga viską gerai pasverti. Į tai naudinga atsižvelgti kaip į galimus uždelsimus, kainuosiančius laiko.


Kiti įdomūs faktai

  • Latvių itin mėgstamas būdas komunikuoti verslo srityje - telefoniniai skambučiai. Neturint galimybės susitikti akis į akį, jūsų skambutis bus tikrai lauktas ir maloniai priimtas.

  • Estai žinomi kaip vertinantys mandagumą, tad, pavyzdžiui, pertraukdami kalbantįjį, būsite įsidėmėtas, tačiau ne pačia teigiamiausia forma.

  • Pasyvi tyla Estijoje yra gana svarbi bendravimo dalis. Tad ilgesnės pauzės metu nereikėtų baimintis dėl nepatogios tylos.

  • Mėgstantys žarstytis komplimentais turėtų būti atsargūs bendraudami su Baltijos šalių gyventojais. Šie į be didesnės priežasties dalijamus pagyrimus žvelgia gana atsargiai ir įtariai.

  • Visose Baltijos valstybėse susikalbėsite ne tik vietine ar anglų, tačiau ir rusų kalba.

  • Humoras šiame regione tikrai nėra svetimas, tačiau kalbant apie oficialesnius susitikimus, derėtų kalbėti tiesiogiai bei rimtai. Tai itin vertinama Estijoje ir iš užsieniečių tikimasi to paties.


Ruošiantis kelionei ar verslo susitikimui Baltijos šalyse, svarbu ne tik pasidomėti konkrečios valstybės ypatumais, tačiau ir pasirūpinti transportu! LitCarRent automobilių nuomos įmonė pasiūlys kokybiškus ir puikiai Jūsų kelionei paruoštus automobilius. Jau žinote kelionės datą? Išsirinkite ir rezervuokite norimą automobilį dabar!Статьи по теме

Новые автомобили в аренду
RENAULT Trafic  KLP nuoma
RENAULT Trafic KLP 18

9 сиденье
3 двери
2020m.
Механика
Дизель
7 l/100km

Ежедневная цена от € 45.00
TOYOTA Avensis SW KLP nuoma
TOYOTA Avensis SW KLP 14

5 сиденье
5 двери
2019m.
Автомат
Бензин
8 l/100km

Ежедневная цена от € 33.00
RENAULT Trafic AUT nuoma
RENAULT Trafic AUT 18

9 сиденье
3 двери
2020m.
Автомат
Дизель
8 l/100km

Ежедневная цена от € 49.00

Написать отзыв